Spielerportrait
Oharenko, Svitlana
Club | Neuhausen (70086) |
License-No. | 723033 |
Ageclass | O50 |
Classification | C7 / B13 |
Lizenz | Yes |
Permission to Play | 01.07.2023 - 30.06.2024 |
Saisons |
>>
Spielsaison 2023/24
Spielsaison Cup 2023/24 |
Turniersaison 2023/24
|
||||||
Neuhausen
Matchlocation 1 : Tischtenniszentrum Ebnat Ebnatstrasse 35, 8200 Schaffhausen Matchlocation 2 : Rhyfallhalle Rheingoldstrasse 11, 8212 Neuhausen am Rhf. |
|
Swiss Table Tennis League Women (Pre-Round) |
||||||||||||
Date | Opponent | Sets | Opponent | Matches | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07.10.2023 | C-Y | Etter, Nadia | C10 | 3:1 | 8:11 | 11:3 | 11:8 | 11:9 | Münsingen | 5:5 | ||
C-X | Göggel, Monika | A18 | 0:3 | 4:11 | 8:11 | 8:11 | ||||||
C-Z | Ris, Caroline | C9 | 0:3 | 10:12 | 7:11 | 14:16 | ||||||
04.11.2023 | B-X | Loo, Natascha | A17 | 0:3 | 5:11 | 5:11 | 5:11 | Zürich-Affoltern | 0:6 | |||
B-Z | Geiger, Margit | B15 | 3:1 | 11:3 | 5:11 | 11:8 | 11:9 | |||||
Swiss Table Tennis League Women (Second Round) |
||||||||||||
Date | Opponent | Sets | Opponent | Matches | ||||||||
04.02.2024 | Z-A | Nemes, Olga | A20 | 0:3 | 1:11 | 6:11 | 5:11 | Zürich-Affoltern | 2:6 | |||
Z-B | Loo, Natascha | A17 | 0:3 | 9:11 | 5:11 | 7:11 | ||||||
2. Liga Herren Gruppe 1 (Pre-Round) |
||||||||||||
Date | Opponent | Sets | Opponent | Matches | ||||||||
18.11.2023 | X-A | Aepli, David | B11 | 0:3 | 2:11 | 4:11 | 3:11 | Muolen | 0:10 | |||
X-B | Graf, Manuel | B12 | 1:3 | 11:8 | 4:11 | 7:11 | 9:11 | |||||
X-C | Wegmann, Thomas | A16 | 0:3 | 7:11 | 2:11 | 9:11 | ||||||
28.11.2023 | Z-C | Aschwanden, Jonas | C9 | 0:3 | 9:11 | 7:11 | 3:11 | Gaiserwald | 3:7 | |||
Z-A | Ding, Yi | A20 | 0:3 | 3:11 | 5:11 | 5:11 | ||||||
Z-B | Paszehr, Raimar | C8 | 0:3 | 5:11 | 14:16 | 4:11 | ||||||
5. Liga Herren Gruppe 2 (Pre-Round) |
||||||||||||
Date | Opponent | Sets | Opponent | Matches | ||||||||
23.08.2023 | B-Y | Fuchs, Paul | D3 | 3:2 | 9:11 | 11:5 | 10:12 | 11:7 | 11:9 | Bronschhofen III | 5:5 | |
B-X | Peter, Nicolas | C8 | 2:3 | 5:11 | 11:7 | 11:7 | 9:11 | 4:11 | ||||
B-Z | Wagner, Didé | C6 | 3:1 | 14:12 | 11:6 | 7:11 | 14:12 | |||||
29.08.2023 | Y-B | Jaisser, Jan | D2 | 3:0 | 11:7 | 11:5 | 14:12 | Weinfelden | 7:3 | |||
Y-C | Gebauer, Immanuel | D3 | 3:1 | 11:9 | 6:11 | 11:7 | 11:8 | |||||
Y-A | Schneider, Thomas | D3 | 3:2 | 11:7 | 11:5 | 6:11 | 10:12 | 11:3 | ||||
21.09.2023 | X-A | Denysenko, Oleksandr | D4 | 3:2 | 12:10 | 9:11 | 11:9 | 9:11 | 11:5 | Frauenfeld II | 8:2 | |
X-B | Van Kilsdonk, Kai | D2 | 3:0 | 11:7 | 11:3 | 11:7 | ||||||
X-C | Surber, Sandro | D2 | 3:0 | 11:5 | 11:5 | 11:6 | ||||||
29.09.2023 | B-Y | Füllemann, Martin | D1 | 3:1 | 11:7 | 7:11 | 11:4 | 11:5 | Steckborn-Homburg IV | 5:5 | ||
B-X | Müller, Gerhard | D5 | 3:2 | 11:6 | 13:11 | 10:12 | 9:11 | 11:9 | ||||
B-Z | Donatsch, Markus | D2 | 3:0 | 11:3 | 11:2 | 12:10 | ||||||
03.11.2023 | B-Y | Schmidt, Axel | D4 | 3:2 | 10:12 | 11:9 | 11:7 | 8:11 | 11:7 | Gossau St.Gallen II | 6:4 | |
B-X | Inauen, Marcel | D4 | 3:1 | 11:7 | 9:11 | 11:8 | 11:4 | |||||
B-Z | Spiegelberg, Sven | D3 | 3:2 | 11:5 | 11:8 | 9:11 | 8:11 | 11:4 | ||||
10.11.2023 | Y-B | Maino, Jennifer | D2 | 3:1 | 11:8 | 11:8 | 10:12 | 11:8 | St. Gallen VII | 3:7 | ||
Y-C | Hermann, Georg | D2 | 3:1 | 8:11 | 11:1 | 11:7 | 11:9 | |||||
Y-A | Weiner, Benjamin | D4 | 2:3 | 14:12 | 9:11 | 11:8 | 9:11 | 3:11 | ||||
02.12.2023 | X-A | Schumacher, Josef | D2 | 3:1 | 11:7 | 10:12 | 11:5 | 16:14 | Ettenhausen V | 9:1 | ||
X-B | - | |||||||||||
X-C | Zehnder, Louis | D3 | 3:0 | 13:11 | 11:5 | 11:3 | ||||||
5. Liga Herren Gruppe 2 (Second Round) |
||||||||||||
Date | Opponent | Sets | Opponent | Matches | ||||||||
12.01.2024 | A-X | Schneider, Thomas | D3 | 3:0 | 11:5 | 11:6 | 11:6 | Weinfelden | 5:5 | |||
A-Z | Gebauer, Immanuel | D3 | 3:0 | 11:5 | 12:10 | 11:9 | ||||||
A-Y | Jaisser, Jan | D2 | 3:0 | 11:8 | 11:4 | 12:10 | ||||||
24.01.2024 | Y-B | Wagner, Didé | C6 | 0:3 | 10:12 | 7:11 | 6:11 | Bronschhofen III | 3:7 | |||
Y-C | Fuchs, Paul | D3 | 3:2 | 6:11 | 11:3 | 11:9 | 9:11 | 11:8 | ||||
Y-A | Peter, Nicolas | C8 | 0:3 | 8:11 | 7:11 | 2:11 | ||||||
16.02.2024 | A-X | Surber, Sandro | D2 | 3:0 | 11:8 | 11:4 | 11:9 | Frauenfeld II | 10:0 | |||
A-Z | Denysenko, Oleksandr | D4 | 3:0 | 12:10 | 11:6 | 11:5 | ||||||
A-Y | Duong, Phi Duong | D1 | 3:0 | 11:1 | 11:5 | 11:6 | ||||||
20.02.2024 | X-A | Füllemann, Martin | D3 | 3:1 | 11:7 | 9:11 | 11:9 | 11:9 | Steckborn-Homburg IV | 6:4 | ||
X-B | Schläpfer, Yannick | D3 | 3:0 | 11:8 | 11:7 | 11:9 | ||||||
X-C | Müller, Gerhard | D5 | 3:1 | 11:8 | 11:5 | 8:11 | 11:7 | |||||
15.03.2024 | A-X | Maino, Jennifer | D2 | 3:0 | 11:8 | 11:9 | 11:8 | St. Gallen VII | 5:5 | |||
A-Z | Hermann, Georg | D2 | 3:0 | 11:3 | 11:2 | 11:9 | ||||||
A-Y | Weiner, Benjamin | D4 | 0:3 | 7:11 | 5:11 | 6:11 | ||||||
22.03.2024 | B-Y | Schumacher, Josef | D2 | 3:0 | 11:4 | 11:9 | 11:5 | Ettenhausen V | 5:5 | |||
B-X | Zehnder, Louis | D3 | 3:1 | 11:2 | 11:5 | 11:13 | 11:5 | |||||
B-Z | Nikolic, Milan | D5 | 1:3 | 5:11 | 6:11 | 11:1 | 6:11 | |||||
1. Liga O50 Gruppe 1 (Pre-Round) |
||||||||||||
Date | Opponent | Sets | Opponent | Matches | ||||||||
20.11.2023 | X-A | Simonicek, Pavel | B11 | 1:3 | 11:6 | 8:11 | 9:11 | 6:11 | Buchs Zürich | 3:7 | ||
X-B | Bilan, Dario | C8 | 2:3 | 11:5 | 8:11 | 11:6 | 5:11 | 9:11 | ||||
X-C | Alventosa, Fermin | B11 | 0:3 | 3:11 | 5:11 | 5:11 | ||||||
09.12.2023 | A-X | Hillmann, Matthias | B13 | 0:3 | 7:11 | 9:11 | 7:11 | Zürich-Affoltern | 1:9 | |||
A-Z | Norden, Jens | B15 | 0:3 | 7:11 | 7:11 | 5:11 | ||||||
A-Y | Potoplyak, Grygoriy | B12 | 0:3 | 3:11 | 8:11 | 7:11 | ||||||
21.12.2023 | X-A | Orzati, Andrea | C8 | 0:3 | 2:11 | 2:11 | 2:11 | Wädenswil | 4:6 | |||
X-B | Marcarini, Marco | C6 | 0:3 | 8:11 | 6:11 | 8:11 | ||||||
X-C | Pinker, Christian | C10 | 1:3 | 6:11 | 6:11 | 11:6 | 4:11 | |||||
27.01.2024 | B-Y | Schwendener, Andreas | D1 | 3:0 | 11:7 | 11:5 | 11:3 | St. Gallen | 9:1 | |||
B-X | Meyer, Bernhard | D2 | 3:0 | 11:4 | 12:10 | 11:9 | ||||||
B-Z | Grosche, Steffen | C10 | 0:3 | 3:11 | 9:11 | 3:11 | ||||||
27.01.2024 | C-Z | Holzinger, Silke | D2 | 3:1 | 6:11 | 11:6 | 11:5 | 11:9 | Affoltern A/A | 10:0 | ||
C-Y | Wohlwend, Willi | D3 | 3:1 | 9:11 | 11:2 | 11:7 | 11:9 | |||||
C-X | Tondorf, Jürgen | D3 | 3:1 | 12:10 | 13:11 | 12:14 | 11:6 |
Doppel-Spiele
Swiss Table Tennis League Women (Pre-Round) |
||||||||||||||
Date | Partner | Opponent | Sets | Matches | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
04.11.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | B13 |
Koop, Olga
Geiger, Margit |
A18
B15 |
0:3 | 5:11 | 7:11 | 5:11 | 0:6 | ||||
2. Liga Herren Gruppe 1 (Pre-Round) |
||||||||||||||
Date | Partner | Opponent | Sets | Matches | ||||||||||
18.11.2023 | Doppel | Landolt, Ramona | C10 |
Aepli, David
Graf, Manuel |
B11
B12 |
0:3 | 7:11 | 9:11 | 4:11 | 0:10 | ||||
5. Liga Herren Gruppe 2 (Pre-Round) |
||||||||||||||
Date | Partner | Opponent | Sets | Matches | ||||||||||
23.08.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C7 |
Peter, Nicolas
Fuchs, Paul |
C8
D3 |
3:0 | 11:9 | 11:7 | 11:9 | 5:5 | ||||
29.08.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C7 |
Schneider, Thomas
Jaisser, Jan |
D3
D2 |
3:2 | 5:11 | 10:12 | 11:9 | 11:9 | 15:13 | 7:3 | ||
21.09.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C6 |
Denysenko, Oleksandr
Van Kilsdonk, Kai |
D4
D2 |
3:2 | 12:10 | 11:5 | 4:11 | 11:13 | 11:4 | 8:2 | ||
29.09.2023 | Doppel | Schlegel, Timo | C7 |
Müller, Gerhard
Füllemann, Martin |
D5
D1 |
0:3 | 6:11 | 9:11 | 9:11 | 5:5 | ||||
03.11.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C7 |
Schmidt, Axel
Spiegelberg, Sven |
D4
D3 |
2:3 | 6:11 | 11:7 | 9:11 | 11:3 | 9:11 | 6:4 | ||
10.11.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C7 |
Weiner, Benjamin
Maino, Jennifer |
D4
D2 |
1:3 | 9:11 | 10:12 | 11:6 | 10:12 | 3:7 | |||
02.12.2023 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C6 |
Schumacher, Josef
Zehnder, Louis |
D2
D3 |
3:0 | 17:15 | 11:5 | 11:6 | 9:1 | ||||
5. Liga Herren Gruppe 2 (Second Round) |
||||||||||||||
Date | Partner | Opponent | Sets | Matches | ||||||||||
12.01.2024 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C6 |
Schneider, Thomas
Jaisser, Jan |
D3
D2 |
3:0 | 11:8 | 11:4 | 11:9 | 5:5 | ||||
24.01.2024 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C7 |
Peter, Nicolas
Fuchs, Paul |
C8
D3 |
2:3 | 6:11 | 11:6 | 11:7 | 9:11 | 2:11 | 3:7 | ||
16.02.2024 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C6 |
Surber, Sandro
Duong, Phi Duong |
D2
D1 |
3:0 | 11:6 | 11:3 | 11:7 | 10:0 | ||||
20.02.2024 | Doppel | Oharenko, Nataliia | C6 |
Füllemann, Martin
Müller, Gerhard |
D3
D5 |
3:1 | 11:7 | 7:11 | 11:7 | 11:8 | 6:4 | |||
15.03.2024 | Doppel | Reshetnikov, Dmytro | D5 |
Weiner, Benjamin
Hermann, Georg |
D4
D2 |
0:3 | 11:13 | 2:11 | 10:12 | 5:5 | ||||
22.03.2024 | Doppel | Reshetnikov, Dmytro | C7 |
Schumacher, Josef
Nikolic, Milan |
D2
D5 |
3:2 | 11:1 | 4:11 | 14:12 | 9:11 | 11:8 | 5:5 |